Barselona Gece Hayatı

barselona gece mekanlarıBarselona gece hayatı yazısında Barselonada gidilebilecek gece klüpleri, Barselonada gece gidilebilecek barlar, discolar, Barselona gece hayatı en hareketli yerleri, Barselona gece hayatı mekanları, Barselona gece klüplerine giriş ücretleri, Barselona gece klüplerinin bulunduğu Port Olympique bölgesi ile ilgili bilgiler içeren Barselona gece hayatı yazısı hazırladım. Barselona gece hayatı denince akla ilk gelen yerler La Rambla caddesi ve Port Olympique bölgesidir.

La Rambla caddesi etrafında bulunan sokaklarda barlar, gece klüpleri, eğlence mekanları ve Port Olympique bölgesinde yanyana dizilmiş şekilde yer alan Barselonanın en şık ve kaliteli gece klüpleri Barselona gece hayatının en işlek olduğu yerlerdir.

barselona gece klüpleriLa Rambla caddesi Barselonada hem gündüzleri hemde geceleri en kalabalık olan caddedir. La Rambla caddesi, Catalunya meydanından başlar sahilde Port Ville ye, Kristof Kolomb anıtının olduğu yere kadar devam eder. La Rambla caddesi üstünde özellikle de caddenin her iki tarafında bulunan ara sokakalarda çok sayıda gece gidilebilecek mekan bulunmaktadır. La Rambla caddesi üzerinde sizi cadddenin çevresinde bulunan mekanlara götürmek için bulunan aynı zamanda da size mekanlarda içki fiyatlarından bahsederek bir tanıtım kağıdı veren kişilerle karşılaşabilirsiniz. Biz La Rambla caddesi üzerinde yürürken bu kişilerle karşılaştığımızda bizi kendi çalıştıkları mekana götürmek için, orada birşeyler içtikten sonra kendi arabalarıyla gece 24.30 da Port Olympique bölgesine bırakacaklarını söylediler. Biz gitmedik. Esasında Port Olympigue’e kadar yürümek istemiyorsanız kabul edilebilir bir seçenek gibi gözüküyor.

barselona gece hayatıBiz Port Olympique ye kadar yürümüştük. Bu yürüme sırasında ara sokaklarda çok güzel eğlencelere, küçük mahalle konserlerine şahit olduk. Her sokakta ayrı bir eğlence vardı. Sanki bir festival gibiydi. Biz oradayken özel bir günmüydü yoksa her zaman mı böyle bilmiyorum. Ama Barselonada her yerde ayrı bir eğlence olduğunu görmüş oldum. Port Olympique gece kulüplerinin olduğu yere La Rambla caddesinin sonundan Kristof Colomb anıtının olduğu yerden taksiyle 5 dakikada gidebilirsiniz. Yürüyerek gitmek için kısaca tarif edeyim. Kristof Colomb anıtının oradan bakınca bir dönme dolap gözükür. O dönme dolabın yanına gidip önündeki yoldan dümdüz kum plajı olan deniz kıyısına çıkabilirsiniz. Kum plaj boyunca yaklaşık 15 dakika yürüdükten sonra Barselona gece hayatı en popüler yeri olan Port Olympique gece klüplerine ulaşmış olursunuz. Yürüme mesafesi La Rambla caddesinden 30-40 dakika kadar sürebilir. Ben kesinlikle yürümenizi tavsiye ederim. Bu yürüyüş sırasında Barselonada gezilmesi gereken bir çok yer gördük.

Barsolona gece hayatı kalbinin attığı yer olan Port Olympique denizin kenarında kum plaj boyunca sıralanmış gece klüplerinden oluşmaktadır. Bu gece klüplerinin kapalı alanı yanında plaja bakan bölümleri de açık alandır. İsterseniz içeride isterseniz dışarıda takılabilirsiniz. Gece klüplerinin en büyük özelliği hem kenarının kum plaj olması ve sıcak havalarda gece geç vakitlerde dahi denize girilebilir olmasıdır. Benim Barselonada bulunduğum Ekim ayında gece sabaha karşı gece klüplerinden çıkan bir çok kişinin denize girdiğini gördüm. Gecenin 5’inde bazı kişiler alkolünde etkisiyle çırılçıplak denize giriyordu.

Barselona Gece Hayatı Mekanları

barselonada gece hayatıBarselona gece hayatı kalbi olan Port Olympique bölgesinde bulunan mekanlar Opium, İcebar, Pacha, Catwalk, Shoko isimli gece klüpleridir. Hepsi birbirinden havalı kaliteli olan bu mekanlar gece 23.00 da açılmaya başlarlar. Daha erken saatlerde giderseniz kimseyi bulamazsınız. Biz gittiğimiz zaman saat 23.15 gibiydi. Gece klüplerinin önlerinde gece klübüne girmemiz için saat 24.00 kadar girişlerin ücretsiz olduğunu belirten kartlar dağıtılıyordu. Bizde 24.00′ a kadar gece klüplerine sırayla girerek gecenin ilerleyen saatlerinde nerede devam edeceğimize karar verdik. Böylece aynı gecede birçok gece klübünü görerek birbiriyle kıyaslama şansımız oldu. Gece klüplerinin her biri farklı müsteri kitlesine hitap ediyor. Örneğin ilk girdiğimiz mekan Opium’da yaş ortalaması 18-23 arası gibi gözüktüğünden bize göre fazla küçük geldi. Daha sonra girdiğimiz Pacha, Catwalk, İcebar ve Shoko hepsi birbirinden güzel mekanlardı. Gecenin ilerleyen saatlerinde İcebar ve Shoko isimli gece klüplerinde geçirdik.

Port Olmpigue de bulunan mekanlarda ki içki fiyatları Avrupanın pek çok yerine göre pahalı geldi bize. Bir bardak viski 13 Euro, votka 12 euro fiyatlarındaydı. Bu bölgenin güzel yanı gecenin ilerleyen saatlerini kumlar üstünde denize karşı devam edebiliyor olmanızdır.

la rambla gece hayatıSabahın ilk ışıklarına kadar Barselona gece hayatı en hareketli yerinde kaldık. Güvenlik konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadık. Herhangi bir taşkınlığa veya kavgaya şahit olmadık. Normalde bu kadar alkol tüketilen sabaha kadar devam eden eğlencelerin olduğu bir bölgede birkaç tartışma, kavga falan görsek normal karşılardım. Ama hiç kötü bir olay yaşanmadı. Barselona gece hayatı için sadece haftasonu burada bulumaya gelen çok sayıda turist gördük. Avrupanın bir ço yerinden Barselona gece hayatı meşhurluğunu duyan herkes buraya gelmişti. Gideceğiniz mekanda tek turist siz olmayacaksınız.

Barselona gece hayatı konusunda son olarak bahsetmek istediğim ise Barselonada gece nasıl giyilir, gece klübüne giriş için kıyafetler nasıl olmalıdır konuları olacak. Birden fazla gece klübüne girdiğimiz için bu konuda biraz fikir sahibi oldum. Gece klübüne girişte hiç kimsenin kıyafetinden veya giyindiği spor ayakkabıdan dolayı içeri alınmadığına şahit olmadım. Normal bir akşam kıyafetiyle geldiğinizde gece klüplerine girişte hiç bir problem yaşamazsınız. Hatta gece klüplerindeki İspanyoların giyimlerine kıyafetlerine hiç özen göstermedikleri de dikkatimi çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir