Bağdat Caddesi Kahvaltı Mekanları

bağdat caddesi açık büfe kahvaltıAnadolu Yakasının hafta arası ve haftasonu en kalabalık yerlerinden biri olan Bağdat Caddesinde özellikle hafta sonları en çok kahvaltı yapmak için tercih edildiğinden, Bağdat Caddesindeki kahvaltı yapılacak yerlerden ve fiyatlarından bahsettiğim Bağdat caddesi kahvaltı mekanları yazısı hazırladım. Güneş biraz kendini gösterdiğinde, minik bebişlerini bebek arabalarında güneş banyosu yaptıran anne babalar, hızlı adımlarla yürüyen incecik genç kızlar,

etrafı seyretmek için bankta oturan iki ton çift, manken edasıyla yürüyen kızlı erkekli gençler, kendilerini Bağdat caddesinin geniş kaldırımlarına bırakıyor.

BAĞDAT CADDESİ KAHVALTI MEKANLARI

MADO

Bağdat caddesi kahvaltı mekanları yazısında ilk mekanımız Mado. Bağdat Caddesinde, biri Çatalçeşme durağı, bir tanesi Şen sokak otobüs durağının, bir diğeri ise Caddebostan durağının karşında olmak üzere üç şubesi bulunan Mado, en çok tercih edilen yerlerden biri. Klasik Mado kahvaltısındansa bol çeşidin bulunduğu ama bir türlü bitiremediğim Maraş Usulü Kahvaltısı yani köy kahvaltısı en favori kahvaltı tabağım. Mado da Kahvaltı Fiyatları ise, Klasik Kahvaltı tabağı 18 TL. Köy kahvaltısı tabağı 28 TL.

COOK SHOP

bağdat caddesi kahvaltı yapılacak yerlerBağdat caddesi kahvaltı mekanları arasında benim en gözde ve favori mekanlarımdan biri olan Cook Shop’u kahvaltı keyfi için tercih edebilirsiniz. Geniş ve ferah mekanda hafta içi hafta sonu taze ve temiz bir sunumla kahvaltı yapmak isterseniz uğrayabilirsiniz. Cook Shop Bağdat caddesi şubesi Caddebostan durağının biraz ilerisinde yer alıyor.

SARAY MUHALLEBİCİSİ

Bağdat caddesi kahvaltı mekanları yazısında Bağdat caddesinde kahvaltı yapılacak yerler arasındaki diğer bir mekan Saray muhallebicisi. Oldum olası Saray Muhallebicisinde kendimi evde gibi hissediyorum. Yemekleri ev yemeği tadında, çalışanları da bir o kadar rahat ve güler yüzlü hizmet eden bir yer benim için. Saray Muhallebicisinin Bağdat Caddesinde, biri Çatalçeşme durağı diğeri Şen Sokak durağında olmak üzere iki şubesi var. Günlük ve taze ürünlerle harika bir kahvaltı ve en önemlisi de hijyenik bir kahvaltı için tavsiye edilecek yerlerdendir. Saray Muhallebicisinde Klasik kahvaltı tabağı fiyatı 12,50 TL.

PALMA D’ORO CAFE

Bağdat caddesi kahvaltı mekanları arasında sırada Palma d’oro cafe var. Görkemli bir köşkü cafeye çeviren ve kocaman bahçesini misafirlerine sunan Palma D’oro cafe romantik akşamların yanı sıra, açık mekan tercihiyle hafta içi, hafta sonu kahvaltı keyfi yapabileceğiniz bir mekan. Pazar günleri Açık büfe , diğer günler kahvaltı tabağı olarak sunum yapan Palma D’oro Cafede Açık büfe kahvaltı fiyatı 39 TL. Kahvaltı tabağı fiyatı ise 27,50 TL dir. Ayrıca benim favorim olan simit tabağının fiyatı da 13,50 TL dir.

CAFE CADDE

bağdat caddesi kahvaltı mekanlarıBağdat Caddesindeki en sevdiğim ve en popüler olan mekanlardan biridir Cafe Cadde. Cumartesi ve Pazar günleri Açık büfe kahvaltısını zengin çeşidiyle sunan Cafe Cadde de kahvaltı fiyatı cumartesi günleri 27,50 TL. Pazar günleri ise 48,50 TL dir. Hafta arası ise 17 TL den başlayan fiyatlarla Kahvaltı tabağı şeklinde hizmet veriyor. Cafe Cadde Şaşkınbakkal Otobüs durağını geçtikten sonraki ışıkların hemen sağ tarafında kalmaktadır. Bağdat caddesi kahvaltı mekanları arasında tercih ederseniz memnun kalacağınız bir yerdir.

NOOK CAFE

Bağdat caddesi kahvaltı mekanları arasında Şaşkınbakkal’ da bir diğer nezih cafe olan, Cafe Caddenin hemen karşısında yer alan Nook Cafe, benim kahve keyfi için tercih ettiğim bir mekan olmasına karşı, kahvaltı için tercih edilecek cafelerden biridir. Hafta arası hafta sonu kahvaltı tabağı ve sınırsız çay olarak hizmet veren Nook Cafede kahvaltı tabağı fiyatı 32 TL dir.

HAPPY MOON’S

bağdat caddesi kahvaltıBağdat caddesi kahvaltı mekanları arasında iştahımı açan ve sabahtan akşama kadar yemek yiyebileceğim tek yer benim için Happy Moon’s. Sunumlarından ve hijyene verdikleri önemden dolayı en çok tercih ettiğim yemek mekanıdır. Happy Moon’s Bağdat caddesinde açık büfe kahvaltı hizmeti yok. Sabah kahvaltısı olarak ta kahvaltı tabağını yada zengin sunumlu tostlarını tercih edebilirsiniz. Happy Moon’s Bağdat Caddesinde Kahvaltı tabağı fiyatı 24 TL dir. Happy Moon’s Bağdat Caddesi şubesi Erenköy otobüs durağının karşısında, ışıkların hemen başında yer alıyor.

DİLEK PASTANESİ

Bağdat caddesi kahvaltı mekanları arasında benim yeni keşfim olan ama çok eski bir pastane olan Dilek pastanesi son dönemlerin en çok tercih edilen kahvaltı mekanıdır. Özellikle hafta sonları oturacak yer bulamadığınız bu pastanede, uygun fiyata açık büfe kahvaltının tadına varabilirsiniz. Dilek pastanesi açık büfe kahvaltı fiyatı hafta arası 22 TL, hafta sonu 29 TL dir. Dilek Pastanesi Bağdat Caddesinde, Caddebostan otobüs durağının hemen karşısında yer alıyor. Bağdat caddesi kahvaltı yapılacak mekanlar arasında açık alanda caddeye karşı güzel bir kahvaltı için tercih edilecek en popüler yerlerdendir.

Bunların dışında Bağdat caddesi kahvaltı mekanları arasında Caddebostanda bulunan mekanlardan Namlı Gurme, Leman Kültür ve Limonata, en popüler kahvaltı mekanlarındandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir