Bağdat Caddesi Alışveriş Yapılacak Yerler

bağdat caddesiBağdat caddesi alışveriş yapılacak yerler yazısında bağdat caddesi ulaşımı bağdat caddesi yemek yerleri, bağdat caddesi gezilecek yerler, bağdat caddesi etkinlikleri , bağdat caddesi gece hayatı, bağdat caddesi alışveriş yapılacak yerler hakkında kısaca bilgiler vereceğim.

Ünü ülke sınırlarını aşan, trafiğinin tek yönde aktığı, İstanbul’ un en nezih ve en renkli caddesidir, Bağdat Caddesi

Bostancı’dan başlayıp, Kadıköy’e kadar uzanan bu cadde , benim gibi Anadolu Yakasında oturanların , her şeyden bunaldıklarında, soluğu aldıkları ilk yerler arasındadır. Ben, her daim toplu taşımayı kullanmayı tercih ettiğimden , treni , otobüsü ve sarı dolmuşları kullanarak, ulaşım zorluğu çekmeden rahatça gidiyorum Bağdat Caddesine. Size de tavsiyem, çok zor durumda kalmadıkça özel aracınızla gitmeyin. Çünkü, yoğun bir trafiği var. Bu durum sıkılmanıza neden olabilir.

bagdatcaddesiBağdat Caddesi, bir Fransız şirketinin yaptığı araştırmada, Paris’in Şanzelize’si ve New York’un 5th Avenue’sunu geride bırakarak, dünyanın en iyi 4. alışveriş caddesi seçildi. Gerçekten de, dünyanın bir çok ünlü markasının, en az bir mağazası bulunur caddede. Bağdat caddesi alışveriş yapılacak yerler arasında  Burberry, Louıs Vuıtton, Vakko, Dkny, Brandroom , Dıesel ve Benetton sayabiliriz. Bu mağazalar, her daim şık ve gösterişlidir. Özellikle yılbaşında ve İstanbul Fashıon Week gibi organizasyonlarda, mağazaların öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikler, müzik gruplarının konserleri ve dans gruplarının şovlarıyla cadde daha da bir çekici hale gelerek , bağdat caddesi alışveriş yapılacak yerler cıvıl cıvıl oluyor. Geniş ve her daim temiz olan cadde , keyifli bir alışverişin en iyi adresidir.

İstanbul’ un her yerinden gelen insanların uğrak yeri olan Bağdat Caddesi, aynı zamanda sevdiklerimizle ve arkadaşlarımızla da bir araya gelme mekanıdır. Kafelerde kahvenizi içip, içkinizi yudumlarken, dünya mutfağının sunulduğu restoranlarda yeni tatlar keşfedebilirsiniz. Benim için özel olan Cafe Cadde ve Beers ilk tercihlerim arasında. Midpoint , Divan Pub, Kıtchenette ,Numnum, Old Englis Pub ve Vapiano’ ya da mutlaka uğrayıp, yemeklerinin tadına bakmalısınız.

fenerbahçeBiraz kafa dağıtıp, müzik dinlemek, dans etmek ve sanatsal etkinliklerde bulunmak istediğimizde de, çok uzaklara gitmeye gerek yok. Özellikle son zamanlarda, Bağdat Caddesinde birbiri ardına açılan şehrin en iyi mekanları ve sanat merkezleri bu konuda yardımımıza koşuyor. Metin Zakoğlu’ nun Cafe Theatre adlı kafe tiyatrosu , ünlü şarkıcı Fedon’ un oğlunun işletmeciliğini yaptığı, yunan müziğine doyacağınız By Giritli Teo adlı mekan, İstanbul’ da ilk kez gerçekleştirilen Broadway aromalı canlı müzik ve dans gösterilerinin sunulduğu Madam Margot ve bir zamanlar benimde öğrencisi olup, dans dersleri aldığım Mady Dans okulunun, her hafta Cuma akşamları Latin partisi düzenlediği Şaşkın Bakkal Chocolate Bistro Bar favorilerim arasında yer alıyor.

Bağdat Caddesinin diğer bir özelliği de, birçok özel ve resmi kutlamalara ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Fenerbahçe maçları olduğunda, Bağdat Caddesinin stattan farkı kalmıyor. Adeta futbol severlerin coşkusu caddeye taşıyor. Özellikle 19 Temmuz Fenerbahçeliler günündeki atmosferi her bir Fenerbahçeli taraftarının yaşaması gerekiyor , diye düşünüyorum… 29 Ekim ve 19 Mayıs gibi milli bayramlarımızda da , cadde başka bir kimliğe bürünür ve o günün coşkusu hemen hakim olur.

İstanbul’da Anadolu Yakasına gelirseniz, Bağdat Caddesine uğramadan ayrılmayın derim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir