Asmalı Mescit Mekanlar

asmalimescitSon dönemlerde İstanbul gece hayatının önemli yerlerinden biri haline gelen Asmalı Mescit İstiklal Caddesi ile Tepebaşı arasında yer alan, Beyoğlu’ na bağlı bir mahalledir.Eğlence, Sanat ve Kültür anlamında en hareketli ve gözde semtlerden biri olan Asmalı Mescit’ e, Karaköy’den tarihi tüneli kullanarak ulaşabilirsiniz.

Asmalı Mescit bölgesinde, her yaşa ve her zevke uygun bir mekan bulunmaktadır.

Birbiri ardına açılan gece kulüpleri, kafeler, dünya mutfağının farklı lezzetlerini sunan restoranları, eğlence severlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Asmalı Mescit cuma ve cumartesi akşamları oldukça kalabalık olduğundan, daracık sokaklarda karnaval gibi görüntüler gözünüze çarpabilir. Gündüzleri ise özellikle Pazar günleri kahvaltınızı yapabileceğiniz, kahvenizi içebileceğiniz en huzurlu yerler arasındadır.

En iyi canlı müzik mekanlarından biri olan, ayrıca tiyatro, dans, video art gibi sanat dallarına da yer veren BABYLON, Küba yemeklerini tadabileceğiniz ve Latin müzikleri dinleyip dans edebileceğiniz en sevdiğim yerlerden birisi olan CUBA, Gazetecilerin ve oyuncuların sıklıkla uğradığı, 45’liklerin çalındığı, hafta sonları eğlencenin sabaha kadar devam ettiği ve Asmalı Mescit’ in en gizli noktasındaki OFF PERA, akşam ışıkların kısılıp müzik sesinin artmasına kadar yemeğinizi yiyebileceğiniz, habersiz yapılan partileriyle meşhur ve en sevdiğiniz şarkıcılarla yakın olabileceğiniz NAR PERA favori mekanlarım arasındadır.

Geceleri mekanların loş ışıklarının sokağa yansıması ise burayı ziyaret edenlerin gözünden kaçmayan ayrı bir güzelliktir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir