Adalar Plajları Fiyatları

adalar plajları fiyatlarıAdalar plajları fiyatları yazısında, istanbul adalar bölgesinde yer alan, yaz aylarında İstanbulluların tercih ettiği adalar plajları hakkında bilgiler verdikten sonra her plajın özellikleri ve plajlara giriş ücretlerini haftaiçi giriş ücretleri, haftasonu giriş ücretleri şeklinde ayırarak Büyükada plaj fiyatları 2014, Heybeliada plaj fiyatları, Sedef adası plaj fiyatlarından bahsettiğim 2014 adalar plajları fiyatları yazısı hazırladım.

Adalar Plajları Fiyatları – Büyükada Plaj Fiyatları

Nakibey Plajı

Adalar plajları fiyatları konusunda ilk olarak Büyükadanın hemen hemen en eski ve en bilinen plajı olan, günübirlik deniz keyfi yapmak isteyen veya gelmişken lüks ve konforlu bungalovlarda birkaç gün kalalım diyenler için ideal bir plaj Nakibey Plajı. Bu plaja aileler, çiftler ve kız kıza gelenler kabul edildiğinden, yıllardır en severek gittiğim plajların başında geliyor. Gizlice evden getirdiklerinizi yemek serbest : ) ve plajın kendine ait bir cafesi var ve fiyatları da oldukça uygun. Alkollü alkolsüz içecekler 2-10 TL arasında, yemekler 5-25 TL arasında değişiyor. Bu plaja ulaşımda oldukça basit. Faytonla 3 dakikada, iskeleden kalkan plajın özel tekneleriyle 5 dakikada ve yine iskeleden inince sağ istikamete doğru dümdüz yürüdüğünüzde yaklaşık 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Nakibey plajının giriş ücretleri ise, hafta içi 30 TL. – hafta sonu 35 TL.

Kartal Belediyesi Büyükada Sosyal Tesisi

Adalar plajları fiyatları yazısında Kartal Belediyesinin 2012 yılında açılışını yaptığı bu tesis, Büyük Adada uygun fiyata günübirlik tatil yapmak isteyenler için ideal bir plaj. Tesise hafta içi 10 TL., hafta sonu 15 TL. karşılığında giriş yapabilirsiniz. Bu fiyata şezlong ve şemsiye dahil olup, piknik yapmanıza imkan sağlayan alanların olması sebebiyle de, evinizden yiyecek içecek getirebilirsiniz. Burayı çok beğendim, birkaç gün kalmak istiyorum derseniz, yarım pansiyon hizmet veren yani sabah kahvaltı, akşam yemek konseptiyle hizmete açık olan otelinde de hafta içi 200 TL. – 250 TL arasında, hafta sonu ise 250 TL. – 300 TL. arasında bir oda fiyatı ödeyerek konaklama yapabilirsiniz.

Kartal Deniz motorları iskelesinden özel olarak bu adaya giden teknelerle gidiş – dönüş ücreti olarak 7 TL karşılığında ulaşım sağlanıyor. Kartal Belediyesi Büyük Ada Soysal Tesislerine ulaşmak için, tekne saatleri ise;

Hafta için saat 8.30 – 9.30 – 10.00 – 11.30 saatlerinde , hafta sonu saat 8.30 – 9.30 – 10.30 – 11.30 saatlerinde gidebilir, 17.00 ve 18.00 saatlerindeki dönüş tekneleriyle de dönebilirsiniz.

Yörükali Plajı

Adalar plajları fiyatları yazısı içinde Büyük adanın bir diğer en eski ve en bilinen plajı olan Yörük Ali Plajı, kum sahile sahip olmasıyla tercih edilenler arasında geliyor. Uygun fiyata yemek yiyebileceğiniz restorantı var. Bu plaja en hızlı ulaşım için, iskeleden ücretsiz kalkan tekneleri tercih etmelisiniz. Haftaiçi 30 TL. hafta sonu 35 TL. giriş ücreti ödeyerek Yörükali plajına girebilirsiniz.

Prenses Koyu Otel ve Plaj

Adalar plajları fiyatları konusu içinde Büyük Adanın, renkli minderleriyle ve isminden dolayı en merak uyandıran plajıdır. Büyük ada iskelesinden, saat 10.00 ile 14.00 arasında ücretsiz hareket eden Prenses isimli tekneyle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Dönüş için yine aynı tekneyle saat 17.00 itibariyle dönebilirsiniz. Bu şirin plaja giriş ücretleri ise hafta içi 25 TL.  hafta sonu 30 TL., eğer otelde konaklıyorsanız da giriş ücretsiz.

Ada Beach Club

Heybeliadanın Çam ormanlarıyla çevrili bu tesis, çam limanı koyunda, doğayla iç içe bir ortamda bulunuyor. Ada beach club a Heybeliada iskelesinden hareket eden ücretsiz motorlarla ulaşabilirsiniz. Hafta içi ve cumartesi günleri 30 TL olan giriş ücreti Pazar günleri 40 TL.

Club Ada Sedef

Adalar plajları fiyatları arasında İstanbullular tarafından deniz için en çok tercih edilen adaların başında gelen Sedef Adasında bulunan Club Ada Sedef, şıklığı, temizliği ve kalitesiyle en dikkat çekici deniz plajlarındandır. Akdeniz ve İtalyan mutfağındaki marifetleriyle misafirlerinin damak zevklerine de hitap etmektedir. Hafta içi 30 TL. Hafta sonu 50 TL giriş ücreti ödeyerek bu keyfi yaşayabilirsiniz. (bu ücrete, şezlong,şemsiye,duş ve havlu dahil.) Büyük Adadan yada Kartal deniz motorlarından hareket eden teknelerle ulaşım sağlanmaktadır.

Yazan: Fulya Mamık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir