10 Günlük Avrupa Turu

avrupa gezisi10 günlük Avrupa turundayım. Avrupa turu tam olarak 10 gün denemez esasında. Çünkü dönüş biletini almadan yola çıktık. Tam olarak ne kadar sürer bilemiyoruz. Dönüş biletini almadık çünkü nereden döneceğimizi bilmiyoruz. Zaten nereye gideceğimizi de bilmiyoruz. Tek bildiğimiz şey ilk durağın Milano olduğu. İlk durak için Milanoyu seçtik.
Çünkü Avrupanın merkezinde bir konumda.

Buradan kuzeye İsviçre ve Almanyaya doğru gidilebilir. Güneye giderek bütün İtalyayı gezebilirsiniz. Batıya doğru giderek Fransa İspanya Portekize kadar uzanabilirsiniz.

10 günlük Avrupa turu için tek rezervasyon Milano uçak bileti ve Milanoda 1 günlük konaklama. Milanoya gidiş uçak biletimiz var. Bileti yolculuk başlamadan 1 ay önce 239 TL’ye aldım. Aynı bilete yolculuk tarihinden 15 gün önce tekrar baktığımda biletin fiyatı 198 TL’ye düşmüştü. Daha geziye başlamadan 40 TL zarardayım. Milanoda kalacak yer içinde merkezde küçük bir otelde rezervasyon yaptık. Aslında otel rezervasyonunu da yapmayacaktık. Gittiğimizde orada bir yer buluruz diye düşünüyorduk. Ancak hem ilk gittiğimiz gün fazla dolaşmamak için hem de Milanoda sadece 1 gün kalacağımızı düşündüğümüzden dolayı fazla vakit kaybı olsun istemedik.

avrupa turuAvrupa turu başlangıcında Milanoda 1 gün kaldıktan sonra ise yukarıda saydığım yönlerden birine doğru yöneleceğiz. Ama kafamız eserse ve uygun ulaşım imkanı bulursak yönümüzü bir anda başka tarafa çevirebiliriz. Bu Avrupa turu sırasında otobüs tren hatta belki uçak dahi kullanabiliriz. Avrupada tren biletleri bazen uçak biletlerinden daha pahalı olabiliyor. Ucuz bir uçak bileti bulursak bir anda Avrupanın diğer ucuna doğru gidebiliriz. Bu gezi boyunca en çok parayı ulaşıma harcayacağız gibi gözüküyor. Ufak bir araştırma yapınca tren biletlerinin çok pahalı olduğunu görüyorsunuz. Ülkeler arası geçiş yaparken de büyük şehirler dışındaki şehirlere direk tren bulmak biraz zor oluyor. Aktarma yapmak gerekiyor.

Biz aynı yerde çok uzun süre geçirmekten sıkılıyoruz. En güzel, en çok gezilecek yeri olan şehir bile bizim için 2 günden fazla sürmez gibi geliyor. Bu yüzden sık sık yolculuk yapacağız gibi gözüküyor. Avrupa turu boyunca konaklama konusunu ise hiç kafamıza takmıyoruz. Bazen otelde bazen hostelde neresi çıkarsa karşımıza orada kalacağız. Şehir merkezine yakın yerler öncelikli tercihimiz her zaman.

Bu yazı yayınlandığında biz yola çıkmış olacağız. Sosyal medya hesaplarından bu geziyi canlı olarak takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir